21 червня 2024 року в Державному університеті «Житомирська політехніка» відбувся круглий стіл, присвячений співпраці у сфері наукових досліджень та екологічної освіти для збереження унікальних екосистем Полісся та Чорнобильської зони відчуження.
Захід відбувся у рамках виконання міжнародного проєкту TransLearnN (Transformational Learning Network for Resilience – Enabling Ukrainian higher education to ensure a sustainable and robust reconstruction of (post-war) Ukraine).
У круглому столі взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри екології та природоохоронних технологій університету, а також представники низки об’єктів природно-заповідного фонду України. Учасники обговорили сучасні виклики у збереженні біорізноманіття Полісся, особливості моніторингу довкілля в умовах радіаційного забруднення, можливості для проведення спільних наукових досліджень, розробку освітніх програм з урахуванням практичного досвіду та перспективи створення спільних міжнародних проектів.
Ця зустріч стала важливим кроком у досягненні цілей проєкту TransLearnN, який спрямований на посилення соціальної та політичної лідерської ролі українських університетів задля підтримки сталої трансформації України. Створення між- та трансдисциплінарної освітньої мережі в рамках проєкту сприятиме інноваційним підходам у викладанні та прикладних дослідженнях, а також підтримуватиме українські університети на шляху до сталого управління.
За результатами круглого столу були підписані три меморандуми про співпрацю з Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником, Поліським природним заповідником та Древлянським природним заповідником. Ці угоди передбачають розвиток наукової, освітньої та прикладної співпраці у сфері збереження природи, біорізноманіття та впровадження екологічних інновацій, що повністю відповідає цілям проєкту TransLearnN.
Житомирська політехніка висловлює щиру подяку Древлянському природному заповіднику, Поліському природному заповіднику та Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику за плідну співпрацю та готовність до спільних дій заради збереження унікальних природних об’єктів України