14.02.2024
новини
Українські університети обговорюють стратегію сталого розвитку на ІV Міжнародному науковому симпозіумі “Сталий розвиток – стан та перспективи”

14 лютого 2024 року, в рамках роботи ІV Міжнародного наукового симпозіуму “Сталий розвиток – стан та перспективи”, було проведено круглий стіл на тему “Стратегія сталого розвитку в університетах України: історія та виклики”.

Серед учасників круглого столу були представники провідних університетів України та університетів-партнерів проєкту, а саме: Національного транспортного університету, Державного університету “Житомирська політехніка”, Одеського державного екологічного університету, Національного лісотехнічного університету України, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Приазовського державного технічного університету, Національного університету “Львівська політехніка”, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Ужгородського національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Українського державного науково-технічного університету, Національного авіаційного університету, Української академії друкарства, Донецького національного технічного університету та інших.

Інеса Рутковська, кандидат технічних наук, професор, академік Транспортної Академії України, відмінник освіти України, представила проєкт Erasmus+ KA220-HED “Трансформаційна мережа навчання для стійкого та сталого відновлення (післявоєнної) України”. Учасники круглого столу мали можливість ознайомитися з презентацією “Передумови впровадження елементів стратегії сталого розвитку в Національному транспортному університеті” та обговорити досягнення, перспективи та шляхи впровадження елементів сталого розвитку в українських університетах.

За результатами роботи круглого столу учасниками сформовані наступні пропозиції та висновки:

1.         Провести моніторинг освітніх програм, тематики наукових досліджень та управлінських рішень в університетах-партнерах на відповідність цілям сталого розвитку.

2.         Провести семінар для гарантів освітніх програм та керівників науково-дослідних тем з метою підвищення їх обізнаності та набуття компетентностей щодо впровадження сталого розвитку.

3.         Провести моніторинг вимог рейтингів Times Higher Education Impact Rankings та QS World University Rankings: Sustainability 2024 з метою розробки концепції Настанови щодо стратегії управління сталим розвитком в українських університетах.

Завершуючи обговорення на круглому столі, представники українських університетів підкреслили важливість інтеграції принципів сталого розвитку в освітні програми та наукові дослідження. Учасники висловили сподівання на подальшу співпрацю та обмін досвідом у сфері сталого розвитку.