13.11.2024
новини
Однорічний ювілей і проміжний підсумок проєкту TransLearnN

Однорічний ювілей і проміжний підсумок проєкту TransLearnN
Жовтень 2024 року знаменує важливу віху для нашого проєкту TransLearnN: ми святкуємо нашу першу річницю, і водночас це вже середина нашого проєкту. Тому, окрім реалізації численних заходів, ми також аналізуємо вже здійснене та плануємо наступний рік.

Слід зазначити, що ми взяли на себе велику відповідальність – консорціум із 10 університетів прагне створити мережу, що включатиме три робочі групи, які працюють над різними темами, а також спільно розробляти три навчальні курси. Наші цілі – це, по-перше, спрямувати зусилля на тіснішу та більш чітку інтеграцію принципів сталого розвитку в університетське управління та навчання (внутрішні зміни); по-друге, сприяти та формувати стійкі соціальні зміни через партнерства та співпрацю поза межами академічного світу (співпраця та соціальні зміни); по-третє, зміцнити роль університетів на політичному рівні, сприяючи тим самим більш стійкому процесу відновлення України (національний рівень).

Свобода України, її університетів і народу перебуває під екзистенційною загрозою. Кожного дня. Тому ми бачимо необхідність спільно протистояти цій незбагненній загрозі та сміливо втілювати фундаментальні реформи. Ми усвідомлюємо, що виклики, навіть окрім агресії, є величезними через структурні та історичні обставини, і що вони не можуть бути вирішені в межах маленького дворічного проєкту. Проте ми прагнемо закласти основи та, в найкращому разі, запустити процес змін. Для цього ми маємо знайти союзників, бажано людей і ініціативи, які вже працюють у цьому ж напрямку, щоб підтримати їх і долучитися. Саме про це наш проєкт: виробити спільну мову, навчитися розробляти та реалізовувати проєкти разом, показати це ширшій спільноті та громадськості, залучаючи їх до участі.

Оскільки склад партнерів дуже великий, різноманітний і новий, було надзвичайно важливо на початку проєкту зустрітися особисто. Перший захід відбувся в Німеччині в грудні 2023 року за участі близько 60 осіб. Після цього була проведена ретельна самооцінка; в усіх університетах було проведено опитування та підготовлено звіти щодо розуміння та впровадження сталого розвитку в університетах і різних секторах економіки. Водночас було сформовано три робочі групи мережі TransLearnN, які зосередилися на темах (1) сталого управління університетом, (2) сталого розвитку спільноти та (3) дослідження біосфери (резервати). Група сталого розвитку спільноти, зокрема, розробила багато чудових ініціатив і проєктних ідей, які вже почали реалізовуватися. Також створюються керівний документ і платформа для подальшого обміну досвідом у рамках теми «стале управління університетом», які будуть використовуватися й після завершення проєкту. У групі дослідження біосфери випробовуються різні заходи та платформи для покращення комунікації та обміну знаннями між університетами й охоронюваними територіями в Україні.

З липня проєкт розпочав процес розробки курсів – три курси розробляються одночасно всіма університетами, щоб розвинути навички для вирішення нових викликів війни та відновлення. Вони сфокусовані на (1) адаптивному управлінні, (2) сталому підприємництві та (3) управлінні ризиками. І тут, але не лише тут, виникають труднощі через різний рівень досвіду й географічне розташування партнерів, а отже, й різні впливи війни. Ресурси втрачаються через щоденні загрози, навіть онлайн-комунікація не завжди можлива, і, звісно, це має величезний вплив на психічне здоров’я колег. І все це додається до звичних щоденних викликів у великому новому консорціумі проєкту. Але, попри все, ми визнаємо ті успіхи, які нам вдалося досягти спільно всього за один рік, процеси, які ми запустили, нові зв’язки, які ми побудували.

У наступні місяці ми завершимо розробку навчальних матеріалів для курсів, запустимо дві платформи, проведемо три весняні школи та організуємо фінальний великий захід у Карпатах в Україні. Слідкуйте за публікаціями, запрошеннями та оголошеннями!

Зв’язок з українською мережею – звертайтеся до Вікторії Хрутби
Зв’язок з координацією проєкту – звертайтеся до Анґели Діхте